Szeroki wybór markerów do szkicowania
6 mins read

Szeroki wybór markerów do szkicowania

Szeroki wybór markerów do szkicowania – jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego, linearnego pisania wiadomości. Czy robienie notatek w ten sposób pomaga nam szybciej się uczyć? Jak się okazuje, niekoniecznie. W ostatnich latach nastąpiła prawdziwa eksplozja różnych technik wizualizacji grafu zawartości. Pojawiły się takie zjawiska, jak szkice. Jaka jest jego przyszłość i czy jest na co popatrzeć?

Jakie markery mogą nam pomóc lepiej zilustrować treść naszych pasywnych i krytycznie ważnych spotkań? Dowiedz się o fenomenie szkicowania i uzyskaj wgląd w podstawowe narzędzie używane przez twórców infografik!

Efektywne obrazowanie treści teraz i w najbliższej przyszłości

Szeroki wybór markerów do szkicowania
Szeroki wybór markerów do szkicowania

Jeśli spojrzymy na nasze społeczeństwo oczami socjologa, zauważymy pewną tendencję ludzi do zwracania większej uwagi na treść zdjęć. Rzeczywiście, kultura drugiej dekady XXI wieku jest kulturą obrazów pamięci. Widzimy to podczas przeglądania mediów społecznościowych, gdzie ludzie publikują memy zawierające określone atrybuty informacyjne. Ludzie uwielbiają używać symboliki i skrótów myślowych. Łatwiej jest się uczyć, gdy dana osoba ma do czynienia ze skrótami myślowymi. Gry asocjacyjne, najłatwiejszy sposób zapamiętywania treści, znalazły swoją drogę wraz z pojawieniem się i rozwojem technik wizualizacji graficznej.

Sketchnoting aniastaskiewicz.pl/blog/jak-zostalam-sketchnoterka, bo o nim mowa, to nic innego jak sporządzanie notatek z ważnych wykładów, spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji za pomocą symboli i obrazków. Dzięki temu możesz lepiej wykorzystać to niezwykle ważne spotkanie biznesowe, na którym uzgadniane są różne strategie biznesowe i marketingowe. Skuteczność tej metody wzbudziła zainteresowanie społeczności biznesowej zatrudnieniem rysowników jako personelu szkoleniowego do szkolenia w zakresie notatek szkicowych.

Opanowanie tej techniki pozwala wydobyć esencję ważnego szkolenia, które bezpośrednio wpływa na jakość Twojej pracy. Tak, notatki graficzne i szkice na stałe zagościły w salonie. Wszystko wskazuje na świetlaną przyszłość szkicowania. Jeśli zdecydujesz się pójść w ślady sketchnotera, potrzebujesz odpowiednich markerów, aby tworzyć świetne i bogate w informacje treści. W kolejnych akapitach znajdziesz informacje na temat podstawowej klasyfikacji pisaków ze względu na wkłady i zastosowania stosowane w pisakach.

Wkłady markerów i szkice

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się notatkami szkicowymi zawodowo, czy używasz tej technologii jako hobby, prędzej czy później staniesz przed problemem wyboru narzędzia do robienia notatek. Pierwsza trudność, jaką napotkasz, dotyczy wkładu używanego w markerze. Istnieją dwa główne rodzaje wkładów do markerów: woda i alkohol. Pierwszą cechą jest wysoki komfort użytkowania. Jeśli nie masz odpowiedniego papieru, najlepiej użyj markera wodnego. Nie mają dyskwalifikujących wad. Markery z wypełniaczami alkoholowymi mogą przebić papier i wyczuć zapach alkoholu. W ich przypadku zaletą była szybkość wysychania szkiców na papierze. Oceń sam, które oceny odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Sukces tkwi w różnorodności

Profesjonaliści wiedzą, że różnorodność narzędzi roboczych to połowa sukcesu. Warto postawić na różne używane markery. Wynika to z ich nieco innej specyfiki, co przekłada się na to, jak dobrze działają. Zaokrągliliśmy najpopularniejsze typy markerów używanych przez profesjonalistów.

Koniecznie się z nimi zapoznaj:

TwinOne. Dwustronny marker jest błogosławieństwem. Znakowanie wygląda wyjątkowo. Na obu jego wierzchołkach znajdują się końcówki o różnej grubości. Dzięki unikalnym markerom możesz tworzyć zarówno cienkie, jak i grube linie. Przydało się.
ArtMaker. Imię ma obowiązek. Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się patrząc na tę końcówkę markera, jest pędzel. Jest nieoceniony przy rysowaniu cienkich kresek.
NoOne. Klasyczny, najczęściej spotykany marker, jaki możemy spotkać na rynku. W przeciwieństwie do TwinOne ma tylko jedną końcówkę, ale jest wyprodukowana w taki sposób, że jest cieńsza z jednej strony i grubsza z drugiej. Używając tej flagi możemy osiągnąć zadowalające wyniki.
FineOne. Spójrz na ten rodzaj markerów, możemy to nazwać znacznikami. Są to pisaki z cienką końcówką służące do tworzenia różnorodnych figur, symboli i szkiców na jednej kartce papieru. Możemy również użyć programu FineOne do sporządzenia zwięzłego opisu rysunków.
BigOne. Jeśli lubisz wypełniać zdjęcia, pokochasz ten typ markera. Ich osobliwość polega na grubości końcówki.
FatOne. Ponownie musimy wspomnieć o zawodzie malarza. Będziemy kojarzyć ten rynek z wałkami malarskimi. Ten konkretny marker służy do wypełnienia miejsca na kartce lub do podkreślenia kolorem najważniejszych fraz.

Cena profesjonalizmu

Aby postawić pierwsze kroki w kierunku szkicowania notatek, nie potrzebujesz wielu markerów. Na tym etapie wystarczy zamówienie jednego egzemplarza. Dopóki wytrwasz w doskonaleniu swoich umiejętności i znajdziesz odpowiednie środki na zakup specjalnych zestawów, jest to zdecydowanie zalecane. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że średni koszt zestawu markerów to około 500 zł. Cena zaskoczy Cię, ale obiecuje znakowanie wysokiej jakości, które docenisz podczas robienia szkicowych notatek. Profesjonalni koordynatorzy, graficy i rysownicy mają pod ręką mnóstwo porządnych mazaków, dzięki którym praca może przynieść wymierne efekty.

Ania Staśkiewicz graphic recorder
ul. Szczecińska 1
70-00 Szczecin
601 955 604
www.aniastaskiewicz.pl