Strony internetowe WordPress

Możliwość komentowania Strony internetowe WordPress została wyłączona
Strony internetowe WordPress

Strony internetowe WordPress – istnieje pięć kroków do zaprojektowania takiej strony internetowej. Wybierz CMS, znajdź domenę, wybierz plan hostingowy, znajdź idealny motyw i skonfiguruj swoją stronę internetową.

Co to jest system zarządzania treścią?

WordPress to system zarządzania treścią (CMS). Jest to zdecydowanie najpopularniejszy tego typu system. Dzięki temu oprogramowaniu możemy łatwo zarządzać zdjęciami, filmami, artykułami i innymi treściami. Pulpit nawigacyjny jest bardzo łatwy w użyciu. Jest preferowany przez wielu użytkowników. Jego największymi konkurentami są Drupal i Joomla. Jednak tego typu CMS mają nieco bardziej złożone funkcje niż WordPress. Dlatego są bardziej odpowiednie dla zaawansowanych użytkowników. WordPress to idealne rozwiązanie dla początkujących.

Dlaczego warto wybrać WordPressa?

Łatwość użytkowania nie jest jedynym powodem, dla którego często wybiera się WordPress. To także potężne narzędzie, którego można śmiało używać do tworzenia niemal każdej strony internetowej. Nadaje się zarówno do projektowania małych blogów, sklepów internetowych, a nawet portali społecznościowych. WordPress ma również ogromną społeczność użytkowników. Stale tworzą motywy, wtyczki i dodatki. Dlatego CMS jest bardzo praktyczny.

Jak motyw działa na stronie?

Jeśli chcemy sprawdzić, jak dana witryna obsługuje motyw WordPress, sprawdźmy kod źródłowy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy programistami, grafikami czy projektantami stron internetowych, ważne jest, aby znaleźć plik style.css i użyć widoku źródłowego, aby znaleźć jego adres URL. Często zastanawiamy się, który motyw jest lepszy, darmowy czy premium. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Zalety darmowych motywów WordPress

Strony internetowe WordPress
Strony internetowe WordPress

Projekt strony z www.projektowanie-stron24.com.pl WordPress Jeśli zdecydujemy się na darmowy motyw, to wybieramy tylko jeden z oficjalnego katalogu motywów WordPress. Nie pobieraj i nie instaluj motywów z nieznanych źródeł. Oczywiście jego najważniejszą zaletą jest to, że nie musimy płacić. W ten sposób założenie bloga, przynajmniej na początku, jest dość tanie.

Wielu jest ostrożnych. Często myślimy o nich jako mniej niż premium. Jednak tak nie jest. Darmowe motywy spełniają wysokie standardy jakości. Muszą przejść rygorystyczny proces recenzji, zanim zostaną umieszczone w oficjalnym katalogu WordPress. Wszyscy w zespole sprawdzającym tematy są niezwykle utalentowani. Są odpowiedzialni za sprawdzanie i testowanie tych motywów. Darmowe motywy WordPress są testowane pod kątem standardowej funkcjonalności, obsługi typowych funkcji WordPress, jakości HTML i CSS, bezpieczeństwa i prywatności.

Wady darmowych motywów WordPress

Niestety tutaj mamy ograniczone możliwości wsparcia. Deweloperzy w ogóle nie muszą odpowiadać na pytania pomocy technicznej. Niestety WordPress jest ograniczony w tym, co może zrobić i co może zrobić. Chociaż darmowe motywy oferują większość standardowych funkcji, wielu z nich brakuje dodatkowych funkcji, takich jak tworzenie przycisków, używanie skrótów i tworzenie stron docelowych. Nie są wyjątkowe. Są używane przez wiele stron internetowych i blogów. Dlatego nasza strona nie będzie wyglądać specjalnie. Mamy ograniczone możliwości dostosowywania bezpłatnych motywów. Nie mają żadnych zobowiązań. Więc jeśli coś pójdzie nie tak, ryzykujemy, że zostaniemy sami.

Zalety zaawansowanych motywów

W przeciwieństwie do darmowych motywów, możesz je kupić w wielu sklepach z motywami WordPress i innych sklepach internetowych. Największą zaletą jest wiele funkcji i opcji dostosowywania. Warto sprawdzić sklepy, które sprzedają tylko motywy. Jesteśmy pewni, że ich ceny są atrakcyjne.

Możemy stworzyć wiele układów i szablonów. Mamy również nieograniczone możliwości kolorystyczne. Ponadto regularnie aktualizuj. Zapewnione jest również wsparcie. Jednak ze względu na wyższy koszt motywów płatnych częściej wybierane są motywy bezpłatne. Dlatego są wyjątkowe. Możemy spersonalizować Twój motyw dzięki opcjom dostosowywania. Dzięki temu nasza strona będzie się wyróżniać na tle konkurencji. To będzie wyjątkowe.

Wady motywów premium

Po pierwsze, możemy otrzymać błędny kod. Motyw wygląda dobrze, ale nie jest poprawnie zakodowany. Dlatego może nie być kompatybilny z niektórymi wtyczkami. Mogą też mieć zbyt wiele funkcji. Czasami twórcy motywów dodają mnóstwo unikalnych funkcji, aby zachęcić klientów. Być może nigdy ich nie użyjemy, ale z ich powodu strony mogą wczytywać się wolniej.

Czasami niektóre wtyczki zapewniają funkcje, których tak naprawdę nie powinny zapewniać. Obejmuje to głównie możliwość tworzenia niestandardowych typów postów, skrótów i innych treści, które znikają, gdy tylko zmienisz motyw. Jeśli jednak chcemy kupić dobry motyw premium, powinniśmy wybrać godny zaufania sklep z motywami. Każdy dobry sklep powinien zapewniać wsparcie w zakresie instalowania i używania motywów. Potrafi tworzyć dokumentację i pomagać klientom. Poświęć chwilę na wybór motywu, abyś później nie żałował zakupu.