Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza

Możliwość komentowania Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza została wyłączona
Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza

Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza — myślisz o założeniu własnej? Zastanawiasz się nad otwarciem myjni bezdotykowej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Cóż, przygotowaliśmy ten krótki przewodnik specjalnie dla Ciebie, w którym dowiesz się wszystkiego o myciu samochodu. Przygotuj się? Jeśli tak, zachęcamy do dalszej lektury.

Czym jest myjnia bezdotykowa?

Zanim przejdziemy do głównego wątku, zacznijmy od podstaw, czym właściwie jest myjnia bezdotykowa. Cóż, jak łatwo się domyślić, myjnia bezdotykowa to miejsce, w którym myjesz samochód narzędziami przygotowanymi specjalnie do tego celu. Oczywiście cały proces mycia nie wymaga dotykania auta gąbką czy innym podobnym sprzętem. Jeśli wybierzesz się na myjnię bezdotykową, na pewno będziesz musiał poradzić sobie ze specjalistycznym dealerem iw zależności od potrzeb możesz stamtąd polecieć:

 • woda,
 • woda z pianą,
 • wosk,
 • nabłyszczacze,
 • wiele innych sposobów.

Dana myjnia zależy w dużej mierze od firmy, która jest jej właścicielem. Warto zaznaczyć, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w myjnię samochodową. Czemu? Cóż, jest to bardzo prosty i szybki biznes, który nie wymaga pracownika na pełen etat. Myjnie bezdotykowe są zazwyczaj czynne 24 godziny na dobę, a ich obsługa obejmuje mycie samochodu przez klienta. Warto zaznaczyć, że pełne umycie samochodu wraz z woskowaniem i polerowaniem kosztuje około 10 zł. Wielu decyduje się też na samodzielne wypranie, co kosztuje od 3 do 5 zł. Jak widać są to stosunkowo niewielkie kwoty, aby zachęcić właścicieli samochodów do skorzystania z usługi. Kolejną zaletą mycia samochodu na myjni jest niewątpliwie szybkość wykonania. W porównaniu do średniego czasu, w którym umycie samochodu w domu zajmuje godzinę, a nawet kilka godzin, poświęcenie kilku minut na umycie samochodu wydaje się świetnym sposobem na zaoszczędzenie cennego czasu.

Jaka jest różnica między myjniami kontaktowymi, bezdotykowymi i szczotkowymi?

Podczas gdy sama nomenklatura powinna w dużej mierze pomóc w zrozumieniu różnic między tymi różnymi typami myjni samochodowych, zdecydowaliśmy się dać ci bardziej dogłębne spojrzenie na charakterystykę każdego z nich. Powyżej szczegółowo przedstawiliśmy myjnię bezdotykową, a zacznijmy od myjni kontaktowej.

Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza
Która myjnia bezdotykowa jest najlepsza

Cóż, myjnia dotykowa to miejsce, w którym myjesz samochód mocą swoich rąk. Co ciekawe, tego rodzaju myjnią może być albo myjnia, w której pracownicy są odpowiedzialni za mycie samochodów, albo myjnia w pełni samoobsługowa. Jeśli chodzi o profesjonalne myjnie samochodowe, w których pracownicy zajmują się samochodami, niektóre usługi dbające o ogólny wygląd samochodu są często łączone. Równie częstym połączeniem są usługi blacharsko-lakiernicze. Jeśli więc posiadasz już warsztat samochodowy lub firmę powiązaną z branżą motoryzacyjną, dobrym pomysłem może być rozszerzenie działalności o tego typu myjnię samochodową.

Myjnia dotykowa dobiegła końca, więc czas wsiąść do tzw. myjni szczotkowej. Na pewno nie raz podobał Ci się amerykański film o szybkich samochodach, w którym brudny samochód wjeżdża do myjni wyposażonej w gigantyczne wirujące szczotki. Cóż, tego rodzaju miejsce z pewnością robi wrażenie, ale warto zastanowić się, dlaczego jest tak rzadkie w prawdziwym życiu. Cóż, odpowiedź jest prostsza niż myślisz. Przy tego typu myciu możemy narazić auto na poważne uszkodzenia m.in.:

 • zdzieranie lakieru nawierzchniowego,
 • głębokie rysy,
 • zaburzenia widzenia.
  i inne wady lakieru.

Oczywiście nie jest to regułą, bo są też peelingi o wyjątkowo delikatnej i przyjemnej konsystencji. Mimo to wiele osób ma pretensje do tego typu urządzeń.

Jaka jest najlepsza myjnia bezdotykowa?

Jak wspomnieliśmy, założenie myjni bezdotykowej może być naprawdę dobrym pomysłem. Dzieje się tak głównie dlatego, że może generować stosunkowo duże zyski. Ale zanim zdecydujesz się otworzyć myjnię samochodową, zastanów się, jaki rodzaj usługi myjni bezdotykowej jest najlepszy w Twojej okolicy i czy miejsce, w którym zaczynasz budowę, jest odpowiednie dla potencjalnych klientów. Wybierając lokalizację http://sg7.pl/lokalizacje/, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

 • odległość od głównej drogi,
 • niedaleko stacji benzynowej (dobre rozwiązanie, bo można mieć kilka rzeczy na raz),
 • odległość do najbliższego warsztatu samochodowego.
  i więcej.

Przy wyborze rodzaju myjni polecamy bezdotykową myjnię samoobsługową, ponieważ ten rodzaj myjni cieszy się największą popularnością wśród kierowców. Mamy nadzieję, że dzięki naszym rekomendacjom już wiesz, czym kierować się przy otwieraniu myjni.