Depilacja laserowa

Możliwość komentowania Depilacja laserowa została wyłączona
Depilacja laserowa

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa w ostatnim czasie zyskała na popularności. Dzieje się tak głównie dlatego, że metoda ta jest bardzo skuteczna i stosunkowo łatwa do wykonania. Od czego zależy trwałość zabiegów depilacji? Dlaczego nie można usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu? Kiedy depilacja laserowa będzie skuteczna? Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Trwałość zabiegu depilacji – od czego zależy?

Zanim przejdziemy do uszczegóławiania innych aspektów związanych z depilacją laserową, warto zastanowić się, od czego ona zależy. Otóż ​​okazuje się, że trwałość jest bezpośrednio związana z rodzajem technologii zastosowanej w danym procesie. Na przykład depilacja SHR, l-light i IPL light to metody, które nie pozwalają na całkowite usunięcie włosów. W praktyce oznacza to, że efekty będą widoczne tylko wtedy, gdy poszczególne zabiegi będą wykonywane regularnie.

Specjaliści twierdzą, że czasami wykonuje się nawet 15 serii na daną partię ciała, ale włosy są w stanie w pełni odrosnąć w ciągu roku. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie depilacji, wówczas najlepszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie medycznego lasera diodowego. Jest w stanie wytworzyć intensywną wiązkę światła monochromatycznego. Po chwili energia dociera do włosa, a właściwie do cebuli i macierzy włosa. W rezultacie włosy są usuwane, co zmniejsza prawdopodobieństwo, jeśli nie niemożliwe, odrastania.

Dlaczego nie można usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu?

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa

Pewnie część z Was zastanawia się, dlaczego nie możemy pozbyć się wszystkich włosów podczas jednego zabiegu. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że na naszym ciele znajduje się aż 5 milionów mieszków włosowych. Każdemu elementowi rośnie włos. Jeśli chcemy odpowiedzieć na pytania postawione w tym akapicie, konieczna jest wcześniejsza znajomość cyklu wzrostu włosa.

Składa się z trzech odrębnych etapów. W pierwszym włos rośnie, w drugim obumiera, w trzecim odpoczywa. Według badań stwierdzono, że wyżej wymienione lasery medyczne są w stanie usunąć te włosy, które są w fazie wzrostu. Tylko w tym przypadku energia danego lasera jest bezpieczna dla człowieka, ale jest w stanie dotrzeć do podstawy włosa, skutecznie usuwając macierz włosa i brodawki. Jeśli chodzi o pozostałe włosy, które są w stanie uśpienia lub obumierają, niestety są one odporne na działanie lasera.

Polecane zabiegi : https://allurionbalon.pl/

Dlatego konieczne jest odczekanie, aż wejdą w okres wzrostu, zanim będzie można je skutecznie usunąć. Na tej podstawie można stwierdzić, że kilkukrotne powtórzenie zabiegu jest niemal obowiązkowe, jeśli zależy nam na nieodwracalnym usunięciu włosków. Nie wolno nam zapominać, że nasz organizm sam się regeneruje, dlatego niektóre brodawki włosowe mogą się odnawiać. Prowadzi to do konieczności powtórzenia procesu.

Kiedy depilacja laserowa będzie skuteczna?

Niektórzy zastanawiają się, kiedy faktycznie efekty depilacji laserowej staną się widoczne. Otóż ​​okazuje się, że efekty depilacji laserowej są w pewnym stopniu widoczne już po pierwszym zabiegu. Kiedy mamy zabieg laserowy, włosy wypadają ze skóry przez około 2 tygodnie. Na przykład depilację bikini i pach można zobaczyć po dwóch tygodniach, ale jeśli chodzi o nogi, trzeba poczekać około 3 tygodni.

Należy pamiętać, że zabieg przeprowadza się w serii 4-5 cykli zabiegowych w regularnych odstępach czasu – zależą one od partii ciała. Interwał czasowy jest zachowany, ponieważ każdy włos może znajdować się w trzech różnych stadiach, o których wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu. Depilacja laserowa jest szczególnie polecana osobom, które pragną bezbolesnego usunięcia owłosienia raz na zawsze i zapomnieć o regularnym usuwaniu owłosienia.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji laserowej nasze włosy zaczynają wypadać po około 2 tygodniach. Wtedy nasza skóra będzie gładka i będzie wyglądać świetnie. Co ciekawe, po kilku kolejnych tygodniach włoski ponownie pojawiają się na skórze. Dzieje się tak dlatego, że laser oddziałuje na pojedyncze włosy znajdujące się w fazie wzrostu, o czym pisaliśmy w poprzedniej sekcji. Depilacja laserowa usuwa owłosienie na całe życie, ale jest to proces długotrwały – i warto o tym pomyśleć. Jednak po kilku latach cebula może się zregenerować, co oznacza, że ​​konieczne będzie powtórzenie procesu. Jest całkowicie bezbolesny, więc na pewno będzie komfortowy.

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl