Madera

Wśród popularnych celi wyjazdów turystycznych naszych rodaków od lat znajduje się między innymi Portugalia, gdzie wakacje spędza wielu Polaków. Mimo dalekiego położenia od naszego kraju jest to miejsce ciekawe, które przyciąga doskonale rozwiniętym rynkiem turystycznym. Wielu zwolenników mają między innymi wczasy na wyspie Madera. Jest to autonomiczne terytorium, które administracyjnie należy do Portugalii, jednak ma swoje urzędy i całą administrację.

Madera-
Madera położona jest blisko północno zachodniego wybrzeża Afryki, w bliskiej odległości od Wysp Kanaryjskich. Jako miejsce wyjazdów turystycznych wyspa rozwinęła się doskonale w ostatnich kilkudziesięciu latach, gdy zaczął się tam rozwijać rynek turystyczny. W tej chwili na wyspie, które powierzchnia wynosi około 800 kilometrów kwadratowych zamieszkuje około 250 tysięcy stałych mieszkańców. Każdego roku pojawiają się tam jednak miliony turystów z całego świata. Jest to miejsce, gdzie bazy turystyczne rozwinęły się świetnie szczególnie tuż nad brzegiem oceny.

Znajdziemy tam piękną roślinność podzwrotnikową, która zachwyca swoją różnorodnością. Teren Madery jest górzysty, dlatego na wczasach będą czuli się tam dobrze zarówno miłośnicy góry jak i też plażowicze. Poza turystyką mieszkańcy żyją z uprawy winorośli, trzciny cukrowej, warzyw i owoców. Wyspa posiada swój port lotniczy, dlatego dotarcie na nią nie stanowi żadnego problemu dla turystów, którzy chcą tam spędzić wakacje.

Dodaj komentarz