Lizboński Weekend

Lizbona to jednocześnie największe miasto Portugalii oraz jego stolica. Jest to miejscowość obecnie zamieszkiwana przez około 600 tysięcy mieszkańców. Miasto jednocześnie jest największym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturalnym w całym kraju. Góruje zdecydowanie nad innymi miejscowościami w Portugalii. Lizbona prawdopodobnie była zamieszkiwana już w czasach rzymskich. Po tym okresie nie ma jedna licznych śladów.

Lizbona

Lizbona

Współczesna Lizbona to miasto, które tak naprawdę zaczęło się rozwijać w wieku XIII, gdy zostało zdobyte przez Krzyżowców i zaczął się jego prawdziwy rozwój. Również w XIII wieku na terenie miasta powstał uniwersytet i zaczęła się rozwijać nauka. W tej chwili miasto żyje przede wszystkim z przemysłu oraz turystyki. Dla naszych rodaków ciekawym rozwiązaniem może być lizboński weekend, gdy będzie można zobaczyć wszystkie interesujące miejsca w mieście. Wyjazd na weekend może być jednak mało opłacalny ze względu na dużą odległość od naszego kraju.

Dlatego warto wybrać się do Portugalii na dłużej, na wypoczynek tuż nad oceanem a w tym czasie zorganizować sobie lizboński weekend. Zobaczyć tam można między innymi Zamek św. Jerzego z XII wieku, klasztor Hieronimów z przełomu XV i XVI wieku czy też katedrę lizbońską z XII wieku w stylu romańskim. Poza licznymi zabytkami Lizbona to również miasto, które nadal żyje i daje wiele rozrywek odwiedzającym. Można tam poczuć prawdziwe życie Portugalczyków, którzy lubią się bawić i do tego zachęcają turystów.

Dodaj komentarz