Dlaczego Portugalia

Portugalia, najdalej na zachód leżący kraj europejski, dawna potęga kolonialna, kraj wielkich żeglarzy i zdobywców. Mieszają się tutaj liczne zabytki dawnych kultur i narodów: Fenicjan, Rzymian, Maurów. Wiosną i latem mamy tutaj prawdziwie śródziemnomorski klimat, sprzyjający zwiedzaniu i wypoczynkowi.

Celem wycieczek jest w pierwszym rzędzie stolica kraju, Lizbona, położona nad rzeką Tag. Jeden z mostów spinających obydwa brzegi jest najdłuższym wiszącym mostem w Europie. W Lizbonie musimy zobaczyć koniecznie mauretański zamek świętego Jerzego, dzielnicę muzułmańską Alfama i kompleks klasztorny Sao Vincente de Fora, z pięknymi dziedzińcami wyłożonymi azulejos, słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, ręcznie szlifowanymi i malowanymi.

Lizbona

Lizbona

Po zwiedzeniu Lizbony warto wyruszyć na południe do Algarve, gdzie znajdują się malownicze plaże, przestronne i ciche, często z wybrzeżami klifowymi. Na obejrzenie zasługuje cały region Alto Douro, gdzie na słonecznych stokach rozciągają się w formie tarasów winnice, niektóre wywodzące się jeszcze z czasów rzymskich. Miastem słynącym z produkcji doskonałego wina jest Porto, drugie co do wielkości miasto Portugalii, miejsce urodzenia księcia Henryka Żeglarza, twórcy portugalskich kolonii.

Odkryj Portugalię z serwisem empiktravel.pl

Na północy kraju można również odwiedzić Viana do Castello, małe miasteczko nad rzeką Limą, parę kilometrów od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, gdzie zobaczymy pełne uroku stare kościoły.

Dodaj komentarz