Azory

Jeśli chodzi o wyjazdu turystyczne Polaków to coraz większą popularnością cieszą się różnorakie kierunki dalekie od Polski. Wśród nich znajduje się Portugalia, gdzie swoje wakacje spędza coraz więcej naszych rodaków. Jeśli chodzi o ten kraj to wiele osób decyduje się na Azory. Są to wyspy wulkaniczne położone około 1500 km od terenu Półwyspu Iberyjskiego, należą one do Portugalii jednak mają sporą autonomię w stosunku do innych regionów kraju.

azory-wyspa

Jest to w sumie 9 wysepek, które razem mają niecałe 2500 metrów kwadratowych, gdzie doskonale rozwija się turystka. Poza nią źródłem utrzymania mieszkańców tego terenu jest również rolnictwo. Uprawia się tam między innymi winną latorośl oraz cytrusy wszelkiego rodzaju. Znajduje się na tych wyspach między innymi lotnisko międzynarodowe, dzięki czemu można tam bezpośrednio dolecieć z wielu krajów Europy. Wybierając się na Azory można liczyć na doskonałą pogodę, piękne plaże a także niezliczone widoki wyjątkowej przyrody, która rozwija się na tamtych małych wyspach. Azory mimo, że należą do Portugalii, różnią się od tego kraju znacząco.

Można na tych wyspach między innymi próbować wyjątkowych potraw, które nie są znane w kontynentalnej części Europy. Duże zainteresowanie turystów sprawia, że obecnie Azory starają się mocno rozwijać swoją bazę turystyczną. Tym samym wyspy są w stanie przyjmować każdego roku coraz więcej turystów z całego świata, a to zwiększa również zarobki mieszkańców.

Dodaj komentarz