Algarve

Piękne plaże Portugalii to czynnik, który sprawia, że swoje wakacje spędza tam w tej chwili coraz więcej osób z całej Europy. Rynek turystyczny rozwija się w tym kraju doskonale i zyskuje sobie zwolenników. Wśród powszechnie odwiedzanych przez turystów miejsc jest między innymi słoneczne wybrzeże Algarve. Jest to jedna z prowincji tego kraju, która rozwinęła swój rynek turystyczny w perfekcyjny sposób i cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów z całej Europy.

Marinha Cove
Jeśli chodzi o prowincję Algarve to jej wielką zaletą jest położenie. Od południa ograniczają Ocean położony tuż obok cieśniny łączącej go z Oceanem. Od zachodu natomiast wybrzeże jest bezpośrednio wysunięte na Ocena. Ilość kilometrów położonych nad wodą w prowincji Algarve jest bardzo duża. Dzięki temu turyści mogą tam wybierać spośród bardzo licznych doskonale rozwiniętych ośrodków turystycznych gdzie można doskonale wypocząć ciesząc się licznymi pięknymi plażami. Całe wybrzeże Algarve uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie.

Piękne szerokie plaże w niektórych miejscach poprzecinane są Klifami o wyjątkowej urodzie. Dlatego też decydując się na wyjazd w tamte rejony można liczyć na to, że oprócz doskonałego wypoczynku będzie można napawać wzrok pięknymi widokami. Jeśli chodzi o miasta na terenie Algarve to największym i stolicą regiony jest Faro, gdzie znajduje się jednocześnie lotnisko międzynarodowe, gdzie mogą przybywać turyści wybierający się w ten region Portugalii.

Dodaj komentarz